Przedszkole nr 23, Śródmieście
grupa "0": SŁONECZKA
Nauczyciele: Agnieszka Arak, Izabela Kakiet

Realizację projektu rozpoczęliśmy od spotkania z panem instruktorem, któremu dzieci zaśpiewały piosenkę na powitanie pt.: „Rowerek”, wyrecytowały wierszyk pt.: „Rower” i wspólnie się wszyscy przywitaliśmy. Pan instruktor opowiadał dzieciom w bardzo ciekawy sposób, jak bezpiecznie jeździć po Warszawie rowerem, jak naprawić dętkę, znaleźć dziurkę i nakleić łatkę. Zajęcia odbyły się w ogrodzie i były bardzo ciekawe, a przedszkolaki zachwycone.

Po zapoznaniu naszych maluchów z programem „Po Warszawie pieszo i na kółkach” dzieci opowiadały swoim rodzicom o ciekawych i atrakcyjnych zajęciach w przedszkolu. Po warsztatach, każdego dnia, coraz więcej dzieci przyjeżdżało do naszego Przedszkola na rowerach, rolkach, hulajnogach, oczywiście w kasku na głowie i z odblaskami na ubraniach.

Kolejne zabawy odbywały się w budynku przedszkola, głównie w naszej sali. Do prowadzenia zajęć dydaktycznych wykorzystałyśmy materiały otrzymane podczas spotkania w MDK-u przy ulicy Łazienkowskiej.
Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się MAKIETA MIASTA. Pomysłów im nie brakowało! Każdy mógł się wykazać kreatywnością, nie brakowało rozmów i dyskusji, co i gdzie wkleić.

I doczekaliśmy się!!!

MAKIETA MIASTA jest gotowa! Wszystko wykonały dzieci samodzielnie, ich kreatywność bardzo nas zaskoczyła. Praca została przedstawiona dzieciom z innych grup oraz rodzicom do oglądania i podziwiania.

Uważamy, że program „Po Warszawie pieszo i na kółkach” jest bardzo ciekawy, pożyteczny i kreatywny. Przedszkolaki zrobiły również autobus ekologiczny, nadając mu nr 131 (niestety, nie zachowały się zdjęcia), wykonały wiele kart pracy oraz nauczyły się piosenek z płyt CD, którą wielokrotnie dzieciom włączałyśmy. Płyty otrzymałyśmy dla dzieci podczas szkolenia w MDK, które każde nasze Słoneczko otrzymało w nagrodę za piękną zabawę.

Program edukacyjny „Po Warszawie pieszo i na kółkach” będziemy dalej kontynuować w naszym Przedszkolu, mając nadzieję, że przedszkolaki go zapamiętają i przeniosą jak najwięcej z niego do życia codziennego.

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013

Polecamy :)