Szanowni Państwo,

W załączniku do pobrania zeszyt "Powietrze i hałas" przeznaczony dla klas 4-6.

Zeszyt "Powietrze i hałas"

Szanowni Państwo,

W załączniku do pobrania PAKIET INFORMACYJNO – EDUKACYJNY "Ochrona powietrza" przeznaczony dla nauczycieli przedszkoli i klas 1-3.

Pakiet informacyjno-edukacyjny "ochrona powietrza"

Szanowni Państwo,

Karty zadaniowe dla gimnazjów otrzymają Państwo w trakcie warsztatów. W przypadku zagubienia można je pobrać tutaj.

Z.A.

Kochani!

Dziękuję za cały zeszły rok wspólnych zabaw z energią, mam nadzieję, że i w tym roku będzie nam się dobrze współpracować. Tym razem zapraszam Was do podjęcia 5 moich wyzwań. Za każde podjęte i zakończone wyzwanie otrzymacie mój certyfikat. Wiem, że wiecie już bardzo dużo o energii, teraz będziemy ją badać dokładniej i zgłębiać jej tajemnice.

Pierwsze wyzwanie Świetlika

Drugie wyzwanie Świetlika

Trzecie wyzwanie Świetlika

Czwarte wyzwanie Świetlika

Piąte wyzwanie Świetlika

(dla klas 4-6)

Oto kolejne trzy zadania przygotowane w ramach programu Warszawska Energia.

Zachęcam do pobrania materiałów:

 

Wehikuły energii (pdf)

Godzina dla Ziemi (pdf)

Energia z jedzenia (pdf)

 

Katarzyna Górkiewicz

Zgodnie z badaniem ankietowym „Zachowanie proekologiczne w warszawskich gospodarstwach domowych” prowadzonym przez Urząd m.st. Warszawy z grudnia 2013 roku,  85% mieszkańców Warszawy oszczędza energię elektryczną, 78% ciepło a 60% ogranicza zużycie bieżącej wody. Powodem oszczędzania mediów jest głównie chęć obniżenia opłat za rachunki.

(DLA GIMNAZJÓW)

„Zestaw propozycji doświadczeń został dobrany w taki sposób, by obejmował zjawiska, z którymi spotykamy się najczęściej w domu, szkole czy pracy. Dotyczą one tych sposobów korzystania z energii, które wiążą się z kosztami. Dzięki temu można opracować i zaproponować rozwiązania alternatywne – tańsze lub darmowe.”

(DLA PRZEDSZKOLI)

Mamy nadzieję, że w naszych PRZEDSZKOLACH Z ENERGIĄ zostały już wybrane projekty do realizacji w tym roku szkolnym. Przypominamy, że w placówkach, które kontynuują działania w programie można wybrać jeden z 3 projektów:

Polecamy :)