korki

Zadbać o środowisko i najbliższe otoczenie może każdy nas. Wystarczy odkładać plastikowe nakrętki/zakrętki/korki z butelek po napojach, płynach do zmywania naczyń, szamponach, dezodorantach, paście do zębów, ze szklanych opakowań po kawie, wszystkie, które są wykonane z twardego plastiku, tzw. PET.

pola nadziei

Kampania społeczna "Pola Nadziei/Field of Hope", zainicjowana została w roku 1998 przez organizację Marie Curie Cancer Care z Wielkiej Brytanii, a w Polsce prowadzona jest od tego samego roku pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie (www.polanadziei.pl).

Miejsce Aktywności Lokalnej MDK wspiera społeczność lokalną w realizowaniu lokalnych pomysłów i działań społecznych mieszkańców, a także nawiązywanie sąsiedzkich relacji poprzez udzielanie wsparcia organizacyjnego oraz udostępnianie przestrzeni i zasobów MDK Łazienkowska.

Sąsiedzi Sąsiadom to lokalna inicjatywa społeczna na warszawskich osiedlach Solec i Powiśle mająca na celu zbudowane długoterminowej sąsiedzkiej sieci wzajemnego wsparcia. Wraz z Festiwalem Sąsiedzkim "Wespół w Zespół dla Solca" jest ona wspólnym dziełem nieformalnej grupy mieszkańców oraz instytucji mających swoje siedziby na osiedlu.

Polecamy :)