Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne informacja o programie została rozesłana pocztą elektroniczną i nauczyciele zgłaszali się indywidualnie po odbiór materiałów edukacyjnych oraz dowiadywali się, jak je wykorzystać w realizacji programu i jakie są warunki zaliczenia.

UCZESTNICY II edycji:
SP 158, SP 211 (2 klasy) i SOSW nr 8 (2 klasy) ze Śródmieścia, SP 307 z Mokotowa, SP 217 z Rembertowa, SP 143 (4 klasy) z Pragi Południe. Łącznie 11 klas.

Nauczyciele, oprócz informacji o materiałach zamieszczonych na stronie www programu, otrzymali: segregator z materiałami nt. zrównoważonego transportu i mobilności w Warszawie, plakaty, ulotki, opisane pomysły oraz pomoce do zajęć: lapbook, szablony modeli środków transportu miejskiego, grę dydaktyczną „Pieszo do celu!”, płytę „Błyśnij odblaskiem!” z piosenkami zespołu Fasolki oraz książkę dla dzieci pt. „Sto butów Pana Stonoga czyli jak podróżować po Warszawie” dla każdego dziecka.

Warunki zaliczenia realizacji programu to:
przeprowadzenie trzech różnych zajęć z wykorzystaniem przekazanych materiałów i przygotowanie relacji zdjęciowej, która zawierać będzie zdjęcia, filmiki prezentujące efekty pracy w projekcie, np. zdjęcie wykonanej makiety, modelu, komiksu, klasowej gry komunikacyjnej oraz zrealizowanie jednej wycieczki (z gry „Pieszo do celu!” lub do miejsca związanego z komunikacją w najbliższej okolicy: przystanki, stacja metra, dworzec PKP itp.) i przygotowanie relacji fotograficznej z tego wyjścia poza szkołę/przedszkole. Jeśli taka forma nie będzie możliwa ze względu na obostrzenia sanitarne można zaplanować spacer wirtualny z wykorzystaniem zasobów internetowych lub aplikacji w telefonie.

Plik do pobrania (pdf): Realizacja programu KROK PO KROKU w I sem. 2021/2022

Polecamy :)