2016 11 17 eko warsztatyPierwsze warsztaty metodyczne w IV edycji programu „Warszawska Energia” już za nami! 17 listopada w Miasteczku Przyrody MDK nauczyciele przedszkoli i klas 1-3 szkoły podstawowej, podczas warsztatów z Zasławem Adamaszkiem poznawali proste metody badania jakości powietrza z wykorzystaniem różnych materiałów i sprzętów codziennego użytku, a nawet z recyklingu. Nauczyciele wykonali higrometr z szyszki sosnowej do badania wilgotności powietrza oraz dowiedzieli się, jak w prosty sposób zbadać zapylenie w najbliższym otoczeniu.

 

Nauczyciele przedszkoli po raz pierwszy uczestniczący w programie dowiedzieli się, jak razem z dziećmi poznawać właściwości powietrza oraz poznali praktyczne działania dla dzieci z pakietu „Powietrze” – części Miejskiego Programu Edukacji Ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zapoznali się również z grą edukacyjną „Energetyczne Koło Fortuny” i otrzymali egzemplarze tej gry. Warsztat poprowadziła Wiesława Gromotowicz-Celińska. Natomiast nauczyciele przedszkoli uczestniczący po raz kolejny w programie dowiedzieli się, jak urządzić „Obserwatorium Świetlika” w przedszkolu oraz zapoznali się z możliwościami wykorzystania różnorodnych pomocy do badania jakości powietrza. Omówione zostały również kolejne etapy realizacji projektu „Liść” z zaprezentowaniem przykładowych doświadczeń. Nauczyciele otrzymali grę „Z energią po Warszawie!”. Warsztat poprowadziła Jadwiga Dybysławska.

 

Ewa Pytlak zapoznała nauczycieli klas 1-3 szkoły podstawowej z doświadczeniami, praktycznymi działaniami oraz zabawami dydaktycznymi, prezentującymi właściwości powietrza z pakietu „Powietrze” (Miejski Program Edukacji Ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym). Nauczyciele, którzy po raz pierwszy uczestniczą w programie otrzymali grę „LOTERYJKA – W świecie energii”, a kontynuujący udział w programie otrzymali grę „Klucze do EKOdomku”.

 

Nauczyciele otrzymali dla dzieci uczestniczących w programie miłe upominki od firmy VEOLIA – ogrzewacze dłoni na zimowe chłody oraz książeczki „Czerwony Kapturek”, a także foldery i ulotki promujące ciepło sieciowe.

 


  • DSCN5934
  • DSCN5937
  • DSCN5938
  • DSCN5940
  • _MG_6707
  • _MG_6708
  • _MG_6712
  • _MG_6714
  • _MG_6717

Polecamy :)