W nowym roku szkolnym, uwzględniając reżim sanitarny, rozpoczęliśmy VIII edycję programu. Po raz pierwszy planujemy działania w krótkich odcinkach czasu i na bieżąco ustalamy terminy realizacji.

Ponieważ z powodu pandemii i odwołania zajęć w przedszkolach i w szkołach nie zrealizowaliśmy zaplanowanych działań w II turze VII edycji programu, proponujemy kontynuację zgłębiania tajników energii elektrycznej oraz bliższe zapoznanie się z rolą światła w naszym życiu.

Przewidując, że mogą nastąpić nieoczekiwane przerwy w pracy placówek z powodu pojawiających się zakażeń koronawirusem, proponujemy dowolną kolejność w realizacji działań oraz warsztatów dla dzieci, prowadzonych przez nauczycielki MDK-u i ekspertów od energii elektrycznej i oświetlenia.

Zachęcamy do skorzystania z materiałów zamieszczonych na stronie programu, w zakładce „Materiały dla nauczycieli, edycja 2020/21”: „W krainie światła”, , Scenariusz zajęć dla klas 1-3 oraz Karty realizacji programu – dla przedszkoli i klas 1-3, a dla chętnych proponujemy 5 Wyzwań Świetlika w zeszycie „Gdzie jest energia?”.

W miarę, jak poszczególne grupy/klasy będą kończyły swoje działania, będziemy przekazywać uczestnikom upominki-latarki i pomoce dydaktyczne: segregator z 4 zeszytami oraz pakietem plansz i naklejek, grę dydaktyczną (przedszkola i klasy 1 – Loteryjka „W świecie energii”, klasy 2 i 3 – „Klucze do EKO-domku”), płytę CD z piosenkami zespołu Fasolki „Nie igraj z prądem!” (dla każdego dziecka i nauczyciela)

Na zakończenie realizacji programu (styczeń) zostaną wręczone dyplomy i zaświadczenia, a zorganizowanie turniejów i gier terenowych przekładamy na maj/czerwiec.

Serdecznie zapraszamy!

Polecamy :)