Przedszkola
Spotkanie dla nauczycieli - 10 października o 13.00 w MDK-u na Łazienkowskiej 7, w galerii
Propozycja działań: W PRZEDSZKOLU Z ENERGIĄ!
Nauczyciele podczas spotkania zostaną zapoznani z programem i otrzymają materiały edukacyjne. Każda grupa dzieci spotka się z nauczycielem MDK-u: Agnieszką Pawlikowską-Lepianką lub Elżbietą Zduńczyk, które przeprowadzą zajęcia na temat energii, sposobów jej wykorzystywania i oszczędzania w przedszkolu. Następnie dzieci po kolejnych zajęciach ze swoimi nauczycielami wykonają makietę „Energia w przedszkolu!”. Krótkie fotoreportaże z tych działań zamieścimy na tej stronie w zakładce RELACJE.
Po zakończeniu prac ponownie z dziećmi spotka się nauczyciel MDK-u, żeby obejrzeć efekty realizacji programu w przedszkolu, wręczyćdzieciomupominki oraz przekazać grę dydaktyczną „Energetyczne Koło Fortuny”. Finałem programu będzie turniej dla drużynprzedszkolnych (w dzień roboczy, w czasie pracy przedszkola), zorganizowany w MDK-u na Łazienkowskiej po feriach zimowych.

Szkoły podstawowe, klasy 3-4
Spotkanie dla nauczycieli–9 listopada o 16.00 w Miasteczku Przyrody MDK,Fabryczna 1/3
Propozycja działań: GRAMY Z ENERGIĄ!
Podczas spotkania nauczyciele zapoznają się z grami dydaktycznymi opracowanymi w programie i otrzymają jedną z gier dla placówki. Podczas warsztatów w MDK-u lub w szkole uczniowie wykonają elementy do własnej gry, pomogą im w tej pracy prowadzący warsztaty:Anna Stępniewska (nauczyciel MDK-u) i Michał Kłosiński.W klasach uczestniczących w programie zostaną przeprowadzone rozgrywki, w celu wyłonienia drużyny, która będzie reprezentowała klasę podczas Turnieju "Graj z energią!". Turniej odbędzie się w MDK-u na Łazienkowskiej po feriach zimowych.

Szkoły podstawowe, klasy 5-7 oraz klasy gimnazjalne
Spotkanie dla nauczycieli – 6 listopada o 16.00 w MDK-u na Łazienkowskiej,w sali 108
Propozycja działań:STARE - NOWE POMOCE NAUKOWE
Zaprasza Zasław Adamaszek:
Tegorocznym tematem naszych działań jest nie tylko racjonalne wykorzystanie zasobów energetycznych, ale także materiałowych. W każdej chyba szkole znajdują się pomoce dydaktyczne używane na lekcjach przedmiotów przyrodniczych czy np. fizyki, które już się zużyły, zepsuły lub "zestarzały edukacyjnie". Proponuję, by z nich lub ich części oraz dowolnych innych akcesoriów (np. uszkodzone zabawki) zrobić pomoc dydaktyczną realnie przydatną w prowadzeniu zajęć poświęconych oszczędzaniu i racjonalnemu wykorzystaniu energii. Nie tylko elektrycznej. Może być cieplna, mechaniczna czy co tam nam jeszcze do głowy przyjdzie. Nie musi być to twór piękny i niezawodny. Ważne, by realnie znalazł zastosowanie na lekcji (może być jednorazówka). To zadanie tym razem dla podopiecznych i ich opiekuna. Uczniowie konstruują, proponują zastosowanie. A opiekun znajduje dla tego "wynalazku" umocowanie w podstawie programowej lub w treści konkretnego podręcznika. Bardzo mile widziane udokumentowanie przeprowadzonej z jego użyciem lekcji. Szczegóły, propozycje i koncepcje - na warsztatach w szkole. 

Po warsztatach w szkołach spotkamy się jeszcze raz wszyscy w MDK-u, żeby rozwiać różne wątpliwości, wymienić się pomysłami i rozwiązaniami, zobaczyć, co wymyślili inni. A finałem będzie prezentacja modeli i przedstawienie ich zastosowania oraz przygotowanie fotorelacji na naszą stronę. Podczas tego podsumowania rozdamy upominki, dyplomy i zaświadczenia.

Polecamy :)