UCZESTNICY III edycji:
SP 158 (3 klasy) i SP 1 (4 klasy) ze Śródmieścia, SP 307 z Mokotowa, SP 217 z Rembertowa, SP 143 (4 klasy) z Pragi Południe (łącznie 13 klas) oraz 3 grupy 6-latków z Przedszkola nr 5 i nr 17 (Śródmieście) oraz z Przedszkola nr 328 (Bielany).

Nauczyciele podczas szkolenia zostali zapoznani z materiałami zamieszczonymi na stronie www programu oraz z zawartością materiałów, które otrzymali (segregator z materiałami nt. zrównoważonego transportu i mobilności w Warszawie, plakaty, ulotki, opisane pomysły oraz pomoce do zajęć: lapbook, szablony modeli środków transportu miejskiego, grę dydaktyczną „Pieszo do celu!”, płytę „Błyśnij odblaskiem!” z piosenkami zespołu Fasolki oraz książkę dla dzieci pt. „Sto butów Pana Stonoga czyli jak podróżować po Warszawie” dla każdego dziecka).

W szkołach i przedszkolach, uczestniczących w programie, nauczyciele przeprowadzili z dziećmi zajęcia z wykorzystaniem przekazanych materiałów, co udokumentowali przesyłając relacje zdjęciowe (do obejrzenia TUTAJ). Obyły się również wycieczki z wykorzystaniem gry „Pieszo do celu!” oraz wyjścia do miejsc związanych z komunikacją miejską w najbliższej okolicy, jak przystanki, stacja metra, dworzec PKP itp. Niektóre grupy odbyły spacery wirtualne z wykorzystaniem zasobów internetowych lub aplikacji w telefonie. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się praktyczne warsztaty rowerowe przeprowadzone w maju i w czerwcu przez p. Mariusza Dorosza z Mobilnego Serwisu Rowerowego.

Ze względu na zróżnicowane nadrabianie zaległości w realizacji programu nauczania w szkołach oraz specyfikę pracy w przedszkolach, realizacja działań w programie trwała prawie do samego końca roku szkolnego i nie było możliwe zorganizowanie wspólnego podsumowania tej edycji. Nauczyciele odbierali więc indywidualnie: zaświadczenia, dyplomy i upominki dla dzieci (zestaw naprawczy do roweru, oświetlenie ledowe na rower, okładki na kartę ucznia i legitymację szkolną oraz odblaski – samochody służb: policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe).

Polecamy :)