Sąsiedzi Sąsiadom to lokalna inicjatywa społeczna na warszawskich osiedlach Solec i Powiśle mająca na celu zbudowane długoterminowej sąsiedzkiej sieci wzajemnego wsparcia. Wraz z Festiwalem Sąsiedzkim "Wespół w Zespół dla Solca" jest ona wspólnym dziełem nieformalnej grupy mieszkańców oraz instytucji mających swoje siedziby na osiedlu.

W ciągu całego roku działa społeczna inicjatywa "Sąsiedzi sąsiadom". Jest to sieć pomocy sąsiedzkiej zbudowana w ramach jednego z projektów inicjatyw lokalnych (pilotaż wspierany przez NGO, sfinansowany ze środków UE), kontynuowana społecznie kolejny rok po zakończeniu projektu. Działania w ramach sieci koordynuje społecznie jedna z mieszkanek Solca (poruszająca się na wózku) ze wsparciem instytucjonalnym MDK Łazienkowska i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Towarzystwa Przytułku im. św. Salezego. W ramach funkcjonowania sieci odbywaja się warsztaty (w Bibliotece i czytelni oraz MAL MDK) pod ogólnym hasłem "Jak pomagać?", dzięki tym spotkaniom poznają się ze sobą ci, którzy chcą i mogą pomagać oraz ci, którzy tej pomocy potrzebują. Podczas warsztatów i spotkań integracyjnych poznają się bliżej i budują wzajemne zaufanie. Informowanie o spotkaniach i wydarzeniach w ramach sieci odbywa się poprzez FB - fanpage "Wespół w zespół dla Solca", "Sasiedzi sąsiadom", "Anioły są wśród nas" oraz poprzez grupę Powiśle Warszawa. Akcję wspiera coroczny cykl spotań i imprez sąsiedzkich organizowanych w maju i w czerwcu pod nazwą "Wespół w Zespół dla Solca", w czasie których można wspólnie spędzić czas, poznać się lepiej, poznać lokalne firmy, instytucje ciekawe miejsca i ludzi. W wielu miejscach na osiedlu Solec są zawieszone tablice z plakatem informującym o Festiwalu albo o sieci z wymiennymi ulotkami o poszczególnych spotkaniach i warsztatach.