(DLA GIMNAZJÓW)

„Zestaw propozycji doświadczeń został dobrany w taki sposób, by obejmował zjawiska, z którymi spotykamy się najczęściej w domu, szkole czy pracy. Dotyczą one tych sposobów korzystania z energii, które wiążą się z kosztami. Dzięki temu można opracować i zaproponować rozwiązania alternatywne – tańsze lub darmowe.”

To fragment wstępniaka z opisów, jakie Uczestnicy szkolenia otrzymali wraz z materiałami zawierającymi sugestie doświadczeń. Proszę, nie traktujcie ich jako „zestawu obowiązkowego”. Mają raczej być katalizatorem, kierunkowskazem do opracowywania własnych tematów, powiedzmy nawet trochę górnolotnie – badawczych. Razem ze swoimi podopiecznymi przeprowadzacie doświadczenia. Bardzo liczę na Waszą i Ich kreatywność. Opracujcie własne! Koniecznie – korzystając z tego miejsca, podzielcie się pomysłami.

 

Dostępny jest w tym celu utworzony adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

Zostaną one opublikowane w tym miejscu. Jestem przekonany, że wymiana wiedzy i pomysłów zaowocuje nowymi koncepcjami. Ta prośba dotyczy nie tylko pomysłów na doświadczenia. Obejmuje także sposób opracowania i prezentacji wyników. Bo może to być dokumentacja fotograficzna, protokół z pomiarów, prezentacja. Ale liczę na wyobraźnię nie skrępowaną szablonowym spojrzeniem. Prezentacja, która swoją formą zaskakuje na pewno siniej pobudza wyobraźnię, pomaga przecierać szlak nowym pomysłom.

Nie ma żadnych ograniczeń co do formy.

Wreszcie – to także przestrzeń do prowadzenia dialogu, zadawania pytań i dyskusji.

Swoje odpowiedzi na poruszane zagadnienia można przesyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skąd zostaną przekierowane tutaj.

 

Zachęcam do aktywności!

Zasław Adamaszek

Polecamy :)