(DLA PRZEDSZKOLI)

Mamy nadzieję, że w naszych PRZEDSZKOLACH Z ENERGIĄ zostały już wybrane projekty do realizacji w tym roku szkolnym. Przypominamy, że w placówkach, które kontynuują działania w programie można wybrać jeden z 3 projektów:

„Od świecy do świetlówki, czyli skąd się bierze światło?”,

„Ze Świetlikiem zwiedzamy Warszawę”,

„Działamy z energią!” – cykl zajęć prezentujących różne rodzaje energii z finałową imprezą z rodzicami pn. „Dzień z Energią”.

Można oczywiście zrealizować więcej niż jeden projekt, jeśli dzieci i rodzice będą zainteresowani i chętni do współpracy.

W przedszkolach, które po raz pierwszy uczestniczą w programie, dzieci poznają tajniki energii i sposoby jej oszczędzania poprzez wykonanie makiety „Przedszkole z ENERGIĄ!”. Czekamy na zaproszenia do placówek – chętnie obejrzymy efekty Waszych działań, porozmawiamy z dziećmi oraz sfotografujemy lub sfilmujemy ich dzieło.

Wszystkich zachęcamy do przesyłania komunikatów, informujących o tym, co robicie, w formie pojedynczych zdjęć z jednozdaniowym opisem. Będziemy je zamieszczać na naszym blogu i mamy nadzieję, że będzie to służyło wzajemnej inspiracji i motywacji do działania.

Życzymy lawiny energetycznych pomysłów!

 

Wiesia Gromotowicz-Celińska i Honorata Waszkiewicz

Polecamy :)